STRAIPSNIAI APIE PAPILDUS IR MITYBĄ » Kas yra maisto papildas?

Lietuvoje nuo 2010 metų įsigaliojo Lietuvos higienos norma HN 17:2010 „Maisto papildai“,kuri yra privaloma visiems fiziniams, juridiniams asmenims, kitoms organizacijoms ar jų filialams, gaminantiems, fasuojantiems, gabenantiems, laikantiems, įvežantiems, importuojantiems, tiekiantiems į Lietuvos Respubliką maisto papildus. Šioje higienos normoje pateiktas maisto papildas apibrėžimas:

  • maisto papildas – maisto produktas, skirtas papildyti įprastą maisto racioną ir kuris vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis. Maisto papildai rinkai tiekiami dozuotomis formomis – kapsulėmis, pastilėmis, piliulėmis, tabletėmis, kitomis panašiomis formomis bei miltelių maišeliais, ampulėmis, buteliukais su lašų dozatoriais bei kitomis panašiomis skysčių ir miltelių, skirtų vartoti mažais dozuotais kiekiais, formomis;

Tekste - "maistinės medžiagos" – vitaminai ir mineralinės medžiagos.
Komentaras: Maisto papildai suprantami kaip maisto produktai, kurie skirti praturtinti normalią dietą. Jie sudaryti iš paprastų ar sudėtinių maistinių medžiagų, kurios yra normaliai randamos maiste. Kitaip tariant – maisto papilduose negali būti medžiagų, kurių nėra maiste..... Kuo maisto papildai skiriasi nuo maisto? Atsakymas būtų – fasavimo forma ir maisto medžiagų koncentracija.

plačiau