Naujienos
Rekomenduojamas baltymų kiekis bendrai populiacijai (nesportuojantiems) daugelyje šalių yra 0.8 – 1.0 g/kg/kūno masės. Nesportuojantys asmenys, nesuvartojantys tokio kiekio baltymų per dieną, gali ir nepatirti jokių neigiamų pasekmių sveikatai. Atletams, siekiantiems optimizuoti darbingumą, taikomi kiti baltymų vartojimo reikalavimai.
Šiuo metu aiškiai įrodyta aukštos kokybės baltymų (turinčių reikiamą kiekį nepakeičiamų aminorūgščių) vartojimo 24 valandų laikotarpiu po fizinio krūvio teigiama įtaka kūno baltymų sintezei. Daug baltymų turinčio maisto (ypatingai aminorūgšties leucino) vartojimas po maždaug 0.3 – 0,4 g/kg/kūno masės keturis penkis kartus dienoje optimizuoja sportuojančių adaptaciją.
Baltymų kiekis vieno valgio metu gali būti didesnis ir siekti 0.4 -0.5 g/kg/kūno masės, valgant baltymų ir kitų maisto medžiagų turintį maistą ( kas įtakoja baltymų virškinimo/pasisavinimo greitį) ar ribojant kalorijas ir siekiant sumažinti kūno masę. Optimalus baltymų kiekis per dieną atletams, siekiantiems išlaikyti fizinį darbingumą ir pastovią kūno masę, yra 1,3 – 1,7 k/kg/kūno masės.
Atletams, siekiantiems sumažinti kūno masę išlaikant liesą raumeninę masę, rekomenduojama jėgos treniruotės ir 1,6 -2,4 g/kg/kūno masės baltymų per dieną. Labiausiai rekomenduojamas baltymų šaltinis yra daug baltymų turintis natūralus maistas. Tai saugus ir nebrangus pasirinkimas. Tačiau, baltyminiai papildai taip pat gali būti naudotini dėl savo vartojimo patogumo (pvz., iš karto po krūvio) ar dėl kitų priežasčių.
Išsamiai su straipsniu galima susipažinti ČIA